Mis konkurss?

Igal sügisel toimuv mõttekonkurss toetab isepäiselt ja huvitavalt mõtlevaid-kirjutavaid noori, kel on midagi öelda. Enam-vähem igal noorel on sisimas mingi sõnum - on vaja vaid julgust, et seda kirja panna, konkursist osa võtta. Sul endalgi on kindla peale midagi põues, millele Sa ikka ja jälle mõtled - mis Sind huvitab, mis on Sinu jaoks põnev, aga tihtipeale on sõbrad-vanemad ära tüüdanud. Või on see mõte nii salajane, et Sa ei ole sellest kellelegi rääkinud, kartes naeruvääristamist. Mõttekonkurss on just õige koht igasuguse mõtte jaoks. Tuleb ainult see mõte sobitada tänavuse teema alla. Tänavu, 2023.aastal, on teemaks "Tegutsen". Kui Sa oma mõtte üles kirjutad ja saadad mulle 15.oktoobri päeva lõpuks - aadress tinatamman@yahoo.co.uk (eesnimi ühe i-ga)- ja see tundub mulle huvitavana, siis võid võita kuni 1000 eurot. Piiranguid on vähe: ülemine vanusepiir on 30 aastat (kaasa arvatud), konkurss toimub eesti keeles ja Sa ei tohi kirjutada pikemalt kui kolm lehekülge. Konkursitööga koos palun saada oma nimi, isikukood, aadress, telefoninumber. Kui Sa õpid, siis kirjuta, mis koolis ja mis klassis; kui töötad, siis asutuse nimi ja aadress. 

Auhinnaraha tuleb minu isiklikust taskust. Olen ajaloouurija Tiina Tamman ja elan Inglismaal, ent auhinnaraha on paigutatud Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde, kes ka administreerib raha jagamist

Algatasin konkursi 1997. aastal, aga olen seda mitmel korral muutnud, et koolikirjandi formaadist ja igasugustest nõuetest võimalikult eemalduda. Konkursi jaoks ei ole vaja ei sissejuhatust ega tsitaate, piisab Sinu enda mõttest ja selle mõtte arendusest. Mõttekonkurss on see alates 2019. aastast. Teemad vahetuvad igal aastal, korraga üks teema. Kui vaatad varasemate aastate kirjutisi, siis on näha, et tookord oli meil mitu teemat. Konkurss areneb, nii nagu Sinu mõttedki. Ja huvitavamad kirjutised võidakse siinsamas kodulehel ka avaldada.