Mis konkurss?

Igal sügisel toimuv mõttekonkurss toetab isepäiselt ja huvitavalt mõtlevaid-kirjutavaid noori, kel on midagi öelda. Enam-vähem igal noorel on sisimas mingi sõnum - on vaja ainult julgust, et konkursist osa võtta ja seda välja öelda. Sulgi, kes Sa seda teksti loed, on kindlasti midagi põues, millele Sa ikka ja jälle mõtled. See, mis Sind huvitab, mis on Sinu jaoks põnev, on aga tihtipeale sõbrad ja vanemad ära tüüdanud - nad ei taha sellest enam kuulda. Või on see mõte nii salajane, et Sa ei ole sellest kellelegi rääkinud, kartes naeruvääristamist. Mõttekonkurss on just see koht, kuhu igasugused kallid, ent võib-olla rumalatena näivad mõtted paigutada. Tuleb ainult see mõte, see sõnum sobitada tänavuse teema alla. Kui Sa oma mõtte oskad üles kirjutada ja see tundub mulle kui hindajale huvitavana, siis võid võita rahasumma, isegi üsna kopsaka. Piiranguid on vähe: ülemine vanusepiir on 30 aastat ja Sa ei tohi kirjutada pikemalt kui kolm lehekülge.

Auhinnaraha tuleb minu isiklikust taskust. Olen ajakirjanik Tiina Tamman ja elan Inglismaal. Eestis administreerib konkurssi Eesti Rahvuskultuuri Fond. Fondi kodulehel  (www.erkf.ee  Varia all Tiina Tammani nime juures) on igal sügisel kirjas  konkursi tingimused ja tänavune teema. 

Algatasin konkursi 1997. aastal, aga olen seda mitmel korral muutnud, et paremat tulemust saavutada, koolikirjandi formaadist ja igasugustest nõuetest võimalikult eemalduda. Mõttekonkurss on ta alates 2019. aastast. Selle teemad vahetuvad igal aastal, aga igal aastal on teemasid vaid üks. Kui vaatad varasemate aastate kirjutisi, siis on näha, et tookord oli meil mitu teemat. Konkurss areneb, nii nagu Sinu mõttedki.